TITGEMEYER Group/Jazyk

Úspěch a tradice

Dne 1. dubna 1901 založili bratři Adolf a Fritz Titgemeyer v Melle u Osnabrücku velkoobchod za účelem distribuce potřebného zboží a nástrojů pro výrobu vozidel a kování. Z Melle byly nejdříve zásobovány oblasti Oldenburg, Emsland, Bremen, Hannover a Lipperland. 1. října 1908 přesídlila firma do Osnabrücku a vystupuje od té doby jako „Gebr. Titgemeyer Osnabrück“. Z názvu „Gebr. Titgemeyer Osnabrück“ vznikla značka „GTO“. V současnosti se nachází značka v logu Titgemeyer jako elipsa.

Na začátku 20. století patřili k zákazníkům ještě kováři a karosáři, později ve dvacátých a třicátých letech byla firma Titgemeyer dodavatelem pro výrobce vozidel a karosérií. S neustále se rozšířujícím sortimentem se v souvislosti s motorizací změnil okruh zákazníků. Nabídku doplňovaly těžké nápravy, spojky ocelové a hliníkové profily, blatníky a další automobilové součásti. Až do padesátých let minulého století spočívalo těžiště podnikání ve výrobě a obchodu s konstrukčními díly vozidel.

V následujících letech položilo zavedení úspěšných trhacích nýtů POP (1954) základ pro druhou obchodní oblast upevňovací techniky. Trhací nýt POP byl nejdříve určen výhradně pro upevnění karosářských plechů na tehdy ve vozidle běžnou konstrukcí karoserie. Rychle ale mohly být otevřeny další trhy. Moderní upevňovací technika v současnosti patří ke klíčovým technologiím, jejichž pomocí se úspěšně řeší i budoucí požadavky, například na smíšené konstrukce v automobilové a letecké výrobě nebo vysoce pevné a korozivzdorné spoje v námořní oblasti.

I v oblasti výroby vozidel patřila značka Titgemeyer k průkopníkům inovativních technologií. Tak byla začátkem sedmdesátých let minulého století v závodě Lotte spuštěna výroba úspěšné skříňové nástavby GETO Van. V obou obchodních oblastech konstrukční díly vozidel a upevňovací technika firma Titgemeyer vyvíjí a dodává od této doby široce rozvětvený sortiment s inovativními produkty a službami. V současnosti patří holding Titgemeyer, vedený již v třetí generaci Gerdem-Christianem a Manfredem Titgemeyer, jakož i koncern Titgemeyer s Joachimem Sommer Dr. (Univ. Nebraska-Lincoln) ke špičce předních poskytovatelů svého oboru na evropském trhu.

to top